بهترین مرکز مشاوره قبل از ازدواج در شرق تهران (تهرانپارس)
بهترین مرکز مشاوره قبل از ازدواج در شرق تهران (تهرانپارس)
نوامبر 30, 2023
بهترین روانشناس کودک در شرق تهران
بهترین روانشناس کودک در شرق تهران (تهرانپارس)
دسامبر 31, 2023

سکس یا رابطه جنسی یکی از جوانب اساسی در زندگی انسانی است که تأثیرات زیادی بر سلامت روانی و جسمی دارد. لذت بردن از رابطه جنسی نه تنها به عنوان یک بخش لذت ‌بخش در زندگی زناشویی تلقی می‌شود، بلکه به عنوان یک ابزار ارتقاء سلامت جنسی فردی نیز در نظر گرفته می‌شود.

در برخی مواقع، افراد ممکن است با مسائلی مانند اختلالات جنسی، ناراحتی های جنسی یا افت کیفیت روابط جنسی مواجه شوند. طبق آمارهای منتشرشده ۴۳ درصد از زنان و ۳۱ درصد مردان اختلال جنسی دارند. در این صورت سکس تراپی به عنوان یک راهبرد درمانی مؤثر ظاهر می‌شود که با تأکید بر ارتقاء آگاهی جنسی، حل مسائل روانی و تسهیل در تجربه لذت و ارتقاء روابط جنسی، به فرد کمک ‌کند تا رضایت و سلامت جنسی خود را بهبود بخشند.

در ادامه قصد داریم به توضیح سکس تراپی، مزایا، افرادی که باید مراجعه کنند و تمام رویدادهایی که در طی جلسه رخ می‌دهد، برای آگاهی رسانی بیشتر شما عزیزان اشاره کنیم پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید:

سکس تراپی چیست؟

سکس تراپی یا سکس درمانی در واقع مجموعه ای از روش ها و راهبردهای درمانی است که به بهبود اختلالات جنسی و ارتقا عملکرد جنسی افراد کمک می‌کند.

معمولا سکس تراپیست ها (درمانگران جنسی) در این فرآیند برای کمک به افراد از روش های مختلفی اعم از دارو درمانی و روان درمانی استفاده می‌کنند. انواع تکنیک های روان درمانی که در جلسات سکس تراپی مورد استفاده قرار می‌گیرند عبارتند از:

 • درمان مبتی بر احساسات
 • درمان شناختی رفتاری (CBT)
 • مداخلات مبتنی بر ذهن آگاهی
 • ارائه تکنیک های ارتباط زوجین

تعداد جلسات سکس‌تراپی از یک جلسه تا چندین جلسه متغیر است و به نوع و شدت مشکل فرد بستگی دارد. برخی افراد ممکن است برای درمان مشکل خود نیاز به شرکت در جلسات سکس‌تراپی به مدت چندین سال داشته باشند.

 در صورت داشتن هرگونه ابهام و یا سوالی درباره سکس تراپی در انتهای همین صفحه (بخش کامنت) سوالتان را مطرح نمایید. مرکز مشاوره پیشرو در اولین فرصت پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

 سکس تراپیست چه وظایفی دارد؟

سکس‌تراپیست یا درمانگران جنسی می‌توانند به درمان بسیاری از انواع اختلالات جنسی که زمینه ژنی یا روانی دارند کمک کنند و مسائل و مشکلات ناشی از فعالیت های جنسی را در زندگی و رابطه مشترک بهبود بخشند.

البته بهتر است این موضوع را بدانید سکس تراپیست ها قادر به درمان مسائل فیزیکی یا پزشکی که بر رابطه جنسی زوجین تاثیر می‌گذارد – مانند تستسترون پایین – نیستند و تنها به درمان اختلالات روانی در رابطه جنسی که ممکن برای شما یا همسرتان آسیب زا باشد کمک می‌کنند.

اغلب درمانگران جنسی با کمک تکنیک های درمانی سعی بر حل تعارضات ایجاد شده در فعالیت جنسی افراد دارند؛ اما در مواردی نیز می‌توانند به کمک رفتار درمانی یا دارو درمانی به تسکین مشکلات آنها بپردازند. در طول جلسات سکس تراپی، سکس تراپیست تنها از طریق صحبت کردن به حل مشکلات می‌پردازد و هیچ تماس و ارتباط جنسی و یا معاینه وجود ندارد.

برای چه مشکلاتی باید سکس درمانی را آغاز کنیم؟

حالا که شناخت بهتری از سکس تراپی پیدا کردید، شاید این سوال ذهن شما را به خود درگیر کند که برای چه مشکلاتی باید سکس درمانی را انجام دهیم؟ آیا سکس تراپی تنها برای افراد متاهل نیاز است یا زنان و مردان مجرد هم می‌توانند مشکلات خود را به کمک درمانگران فعال در حوزه سکس، رفع کنند؟

به طور کلی درمانگران جنسی می‌توانند علاوه بر آموزش رابطه جنسی سالم، طیف گسترده ای از مسائل جنسی را درمان کنند که عبارتند از:

 • از دست دادن میل جنسی و عدم تمایل به برقراری رابطه جنسی
 • اختلال برانگیختگی جنسی و عدم توانایی در تحریک شدن
 • استرس یا اضطراب در مورد سکس
 • گرایش جنسی یا هویت جنسیتی
 • اعتیاد به سکس یا پورنوگرافی
 • درد در حین رابطه جنسی
 • مشکل در ارگاسم
 • اختلالات نعوظ
 • تروما جنسی
 • زود انزالی
 • دیر انزالی

اگر شما هم جزو کسانی هستید که نیاز به سکس تراپی دارید همین حالا با مرکز مشاوره پشرو به شماره ۷۷۷۲۹۸۱۶-۰۲۱ تماس بگیرید.

 سکس تراپی مناسب چه افرادی است؟

اینفوگرافیک سکس تراپی

همانطور که پیش تر به آن اشاره کردیم درمانگران جنسی قادرند تا طیف وسیعی از مشکلات مربوط به مسائل جنسی را از درد در حین رابطه گرفته تا مسائل پیچیده تر را درمان کنند؛ به زبان دیگر هر چیزی که در میل جنسی یا برقراری سکس اختلال ایجاد کرده باشد را می‌توان به کمک سکس تراپ‌ ها درمان کرد.

فعالیت جنسی (خود ارضایی و نزدیکی) یک تجربه پیچیده ای است که می‌تواند افراد را از لحاظ ذهنی، عاطفی و جسمی تحت تاثیر قرار دهد؛  با این حال اگر فعالیت جنسی برای شما یه موضوع چالش برانگیز شده است، در صورت داشتن هر یک از موارد زیر بهتر است به یک درمانگر مراجعه کنید:

 • واژینیسموس
 • انزال زودرس
 • تاخیر در انزال
 • درد با تماس جنسی
 • اعتیاد به پورنوگرافی
 • رابطه جنسی با مردگان
 • نارضایتی از رابطه جنسی
 • اختلالات ارگاسم (تأخیر یا عدم ارگاسم)
 • تمایل نداشتن برای برقراری تماس جنسی با پارتنر (سرد مزاجی)
 • فیتیشیزم (شی یا عضوی از بدن که سبب تحریک جنسی زیاد در فرد می‌شود)
 • انحرافات جنسی (مازوخیسم جنسی، کودک آزاری، سادیسم جنسی، آلت نمایی، ادرار خواهی یا مدفوع خواهی در حین رابطه جنسی، تمایل به برقراری رابطه جنسی با حیوانات)
اگر اختلالات جنسی سدی برای لذت بردن یا برقراری رابطه جنسی با پارتنرتان شده بهتر است در اسرع وقت با یک سکس تراپیست ملاقات داشته باشید تا بتوانید به بهترین شکل این موضوع را پشت سر بگذارید.

مزایای سکس تراپی چیست؟

سکس تراپی یک راهکار گسترده برای بهبود کیفیت زندگی جنسی و عاطفی است که دارای مزایای فراوانی می‌باشد. این روش به طور مستقیم و به شکل جامع به ابعاد مختلف زندگی افراد و روابطشان تأثیر می‌گذارد. با مراجعه به درمانگرانی که در زمینه سکس تراپی فعالیت می‌کنند می‌توانید از مزایا و فواید زیر بهره‌مند شوید:

تاثیرات مثبت در سلامت روان:

در صورت عدم رضایت از رابطه جنسی یا مشکلات دیگر در این زمینه می‌توانید با انجام سکس تراپی از مزایای عمیق و گسترده آن بهره‌مند شوید؛ این روش به فرد کمک می‌کند تا با مسائل روحی و عاطفی مرتبط با جنسیت خود مواجه شود و موانع را از بین ببرد. همچنین می‌توان از تاثیرات مثبت آن بر روان به کاهش استرس، افزایش اعتماد به نفس، ایجاد دیدگاه مثبت در رابطه اشاره کرد.

تاثیرات مثبت در بهداشت جنسی:

سکس درمانی علاوه بر تاثیرات مثبتی که برای سلامت روان افراد به همراه داررد می‌تواند به بهبود بهداشت جنسی، اختلالات جنسی، کمبود لذت جنسی در حین رابطه و ناتوانی جنسی نیز کمک کند. این درمان، به عنوان یک راهکار عالی به افراد کمک می‌کند تا عوارض جسمانی ناشی از سکس را کاهش دهند و بتوانند تجربه لذت بخش و سالمی از فعالیت جنسی خود داشته باشند.

جهت بهره مندی از مزایای سکس تراپی با مرکز مشاوره پیشرو به شماره ۷۷۷۲۹۸۱۶-۰۲۱ تماس بگیرید.

افزایش ارتباط عاطفی زوجین:

به طور کلی سکس درمانی به عنوان یک روش قدرتمند در بهبود ارتباطات عاطفی در بین زوجین شناخته می‌شود. این تکنیک درمانی به زنان و مردان کمک می‌کند تا بهترین روش ها را برای ارتباط و اشتراک گذاری نیازهای جنسی و عاطفی خود پیدا کنند. با افزایش درک متقابل و بهبود ارتباطات جنسی، زندگی زناشویی به شکل قابل توجهی بهتر می‌شود.

تقویت تصویر بدنی در افراد:

مشکلات مسائل جنسی می‌تواند تاثیرات منفی را بر تصویر بدنی فرد به همراه داشته باشد که سکس تراپیست می‌تواند به فرد کمک کند تا به درک بهتری از جنسیت خود برسد و با افزایش اعتماد به نفس این امکان را به او می‌دهد تا احساسات و نگرش های مثبتی را نسبت به خود و بدنش پیدا کند.

سکس تراپی یک راهکار چند جانبه و گسترده برای بهبود جنسیت و روانشناسی احساسات جنسی فرد است که به ویژه در مواردی که مسائل جنسی بر تأثیرات زندگی عاطفی و جسمانی فرد می‌گذارد، می‌تواند بسیار مؤثر است.

در طول سکس تراپی چه اتفاقی می‌افتد؟

در طول جلسات سکس تراپی، شما و درمانگر یا مشاور جنسیتان با یک دیگر شروع به گفت و گو می‌کنید تا او بتواند مشکلات و اختلالات ایجاد شده را شناسایی کند و به تغییر افکار و رفتارهایی که بر زندگی جنسی شما تاثیرات منفی گذاشته، کمک کند. همچنین ممکن است خودتان یا به همراه همسرتان نیاز به شرکت در این جلسات را داشته باشید.

درمانگر شما ممکن است در طی جلسه سوالاتی در مورد موارد زیر بپرسد:

 • آموزش جنسی
 • باورهای جنسی
 • سلامتی و زمینه جنسی
 • نگرانی های جنسی خاص

صحبت درباره روابط جنسی با یک غریبه ممکن است ناخوشایند یا ناراحت‌ کننده باشد. مشاوران جنسی این موضوع را درک می‌کنند و تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند تا شما احساس راحتی داشته باشید. از آنجایی که گفتگو بخش اساسی از روان درمانی است، شما باید به صورت فعال در جلسات درمانی شرکت کنید. برقراری اعتماد و ایجاد رابطه مثبت بین شما و مشاور جنسی برای همکاری موثر و بهره‌مندی از درمان بسیار حائز اهمیت است.

سکس تراپیست ها ممکن است وظایفی را برای شما مشخص کنند؛ این ممکن است شامل فعالیت‌ هایی مانند ایفای نقش یا تمرین‌ هایی برای افزایش اعتماد و ایجاد صمیمیت باشد.

لازم است بدانید که جلسات سکس درمانی هیچ‌گونه تماس فیزیکی یا فعالیت جنسی بین شما و مشاور جنسی شما صورت نمی‌گیرد. اگر از هر جنبه‌ای از درمان احساس ناخوشایندی می‌کنید، باید به مشاور خود اطلاع دهید یا از دیدار با او خودداری کرده و شکایت کنید.

آموزش رابطه جنسی توسط سکس تراپیست

در صورتی که افراد مهارت های کافی را در رابطه جنسی خود نداشته باشند ممکن است این موضوع برایشان دردسر ساز شود و تاثیرات منفی آن را بر کیفیت رابطه عاطفی خود مشاهده کنند. بنابراین زوجین می‌توانند برای پیشگیری یا رفع چنین مشکلاتی از یک سکس تراپ کمک بگیرند و عملکرد جنسی را در طول رابطه بهبود دهند.

سکس درمانگران با دانش و اطلاعات بالا در این زمینه و همچنین با شناخت تمایلات و نیازهای زوجین در رابطه جنسیشان، مهارت های لازم را در زمینه نحوه برقراری رابطه جنسی و فرآیندهای رسیدن به ارگاسم را آموزش می‌دهد.  معمولا آموزش برقراری رابطه جنسی در کلاس های انفرادی یا گروهی برگزار می‌شود.

جهت بهره مندی از آموزش رابطه جنسی توسط سکس تراپیست مرکز مشاوره پیشرو با شماره ۷۷۷۲۹۸۱۶-۰۲۱ تماس بگیرید.

تفاوت بین درمانگر جنسی و مشاور جنسی

چه درمانگران جنسی و چه مشاوران جنسی باید برای پروانه اشتغال به کار در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره عضو باشند و آموزش های لازم را در زمینه جنسیت انسانی دیده باشند. اما تفاوت در چیست؟

به طور کلی تفاوت درمانگر جنسی و مشاور جنسی در نحوه رسیدگی آنها به نگرانی های جنسی افراد است. به این صورت که سکس درمانگران با استفاده از تکنیک روان درمانی (گفتار درمانی) می‌تواند مسائل جنسی، از ساده گرفته تا پیچیده را درمان کنند در حالی که مشاوران جنسی با ارائه آموزش و مهارت های لازم برای رسیدگی به مشکلات کوتاه مدت می‌توانند به افراد کمک کنند.

ویژگی های یک سکس تراپ خوب

برخی از اختلالات جنسی نسبت به سایر مسائل روانشناختی پیچیده تر است و به طبع انتظار می‌رود درمان آن هم پیچیده تر و نیاز به تخصص و مهارت بیشتری باشد. همین موضوع می‌تواند گاهی اوقات مراجعان را برای یافتن بهترین سکس تراپیست با مشکل مواجه کند. ما در ادامه این متن قصد داریم شما را با برخی از ویژگی های یک درمانگر جنسی خوب آشنا کنیم:

 • باید با گستره مسائل جنسی مختلف آشنا و آگاه باشد.
 • دارای تخصص و تجربه کافی در حوزه مشاوره جنسی باشد.
 • یک محیط امن و بی‌پرده برای بیان مشکلات جنسی ایجاد کند.
 • درباره مشکل افراد پیش داوری و قضاوت نا به جا نداشته باشد.
 • اطلاعات شخصی و محرمانه باید به دقت نگه داشته شود تا اعتماد بیمار حفظ شود.
 • دارای روحیه همدلی و احترام به مراجعان باشد زیرا ارتباط مثبت و احترام به بیمار تأثیر زیادی در موفقیت جلسات دارد.
 • یک سکس تراپیست موفق باید از روش‌ های متنوع درمانی با تناسب به نیازهای مختلف بیماران استفاده کند. (متاسفانه بسیاری از درمانگران جنسی تنها از یکی از روش های درمانی یعنی روان درمانی، رفتار درمانی یا دارو درمانی را برای برطرف کردن مشکل پیش آمده استفاده می‌کنند که این موضوع برای همه افراد موثر نخواهد بود.)

جهت تعیین وقت برای سکس تراپی با مرکز مشاوره پیشرو به شماره ۷۷۷۲۹۸۱۶-۰۲۱ تماس بگیرید.

سکس تراپی آنلاین

این روزها بسیاری از افراد به دلیل مشغله کاری یا سایر مشکلات دیگر ممکن است نتوانند از خدمات حضوری مراکز مشاوره ای بهره‌مند شوند؛ استفاده از خدمات آنلاین برای سکس تراپی این امکان را برای افراد فراهم کرده است تا بتوانند در زمان و هزینه صرفه جویی داشته باشند و  به راحتی و بدون هیچ محدودیت مکانی با درمانگر خود در تماس باشند و روند درمانی را طی کنند.

خوشبختانه مرکز مشاوره پیشرو برای راحتی مراجعانی که امکان شرکت در جلسات حضوری روان درمانی را ندارند یا مسیر برایشان دشوار است، این شرایط را مهیا کرده تا بتوانند از خدمات مشاوره ای و روانشناسی بهره‌مند شوند.

بهترین مرکز سکس تراپی

اگر از اختلالات جنسی رنج می‌برید و این موضوع باعث شده است تا در برقراری رابطه‌ با همسرتان با مشکل رو به رو باشید بهتر است با یک درمانگر جنسی ملاقات کنید.

مرکز مشاوره پیشرو یکی از برجسته ترین مراکز مشاوره ای و روانشناسی در شر تهران است که توانسته با سال ها کار در زمینه ارتقا و بهبود عملکرد جنسی زوجین، رضایت مراجعین خود را کسب کند. اگر قصد دارید به کمک روانشناسان حاذق در مرکز پیشرو مشکل ایجاد شده خود را برطرف کنید می‌توانید از طریق شماره های مندرج در سایت با ما در تماس باشید.

شما می‌توانید جهت سکس تراپی با مشاوران مرکز درمانی پیشرو به شماره ۷۷۷۲۹۸۱۶-۰۲۱ تماس بگیرید.

سوالات پرتکرار

سکس درمانی نوعی روان درمانی است نه عمل درمانی!به این معنا که در یک جلسه سکس تراپی، همه افراد حاضر در اتاق کاملاً لباس می پوشند و هیچ لمسی صورت نمی‌گیرد.
درمانگران جنسی لزوما دارو تجویز نمی‌کنند چرا که مشکلات جنسی در روان افراد ریشه دارد و برای درمان این اختلالات به وجود آمده می‌توانند از تکنیک های روان درمانی کمک بگیرند. با این ممکن است برخی از مشکلات علاوه بر اینکه ناشی از روان است منشا فیزیکی نیز داشته باشد که در این صورت ترکیبی از روان درمانی و دارو درمانی برای بهبود یافتن فرد صورت می‌گیرد.
انحرافات جنسی در واقع نوعی اختلال روانی جنسی است که در آن فرد به دنبال ایجاد روابط غیر نرمال و خارج از عرف است.
اگر در شرق تهران هستید و به دنبال نزدیک ترین و بهترین مرکز برای سکس تراپی می‌گردید، بی شک مرکز مشاوره پیشرو می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *