مشاوره رابطه
مشاوره رابطه
اکتبر 7, 2020
زوج درمانی
زوج درمانی رابطه شما را بهبود می‌بخشد؟
نوامبر 7, 2020

یک مشاوره ازدواج  یا مشاوره پیش از ازدواج می تواند از مسائل احتمالی که در زندگی هر کسی امکان دارد پیش بیاید جلوگیری کند و امکان ایجاد مشکلات را برای زوجین به حداقل می رساند و به شخص کمک می کند تا دیدگاه مطلوب و سنجیده ای نسبت به زندگی و طرف خود پیدا نماید و از این مسئله که شخص بعد از ازدواج با نمایی متمایز با آنچه در رویاهایش پرورانده روبه رو می شود و حس می کند تصمیم غلطی در مورد ازدواج گرفته را دور می کند.
مشاوره ازدواج و مشاوره پیش از ازدواج کمک می کند تا رنگ تازه ای به زندگی دهید و سبب می شود شخص به صورت مستمر احساس خوشبختی کند. این مشاوره ها راه حل هایی به افراد عرضه می کنند که عشق و علاقه را به طور مستمر در زندگی خود داشته باشید و مشکلاتی نظیر خشم، تکراری شدن زندگی، پرخاشگری و…  را بین دو طرف حذف کنید‌.

مشاوره ازدواج

مشاوره ازواج چیست؟

در برخی موارد به چشم خواهد خورد که بعضی از زوج ها در زندگی شان بسیار موفق عمل کرده اند اما به مرور زمان، در روش زندگی و روابط دو طرف تغییراتی پیش خواهد آمد که این نکته تا حدودی نگران کننده می باشد.

در این میان، بهترین گزینه انتخاب یک مشاوره ازدواج می باشد. یکی از مهمترین ویژگی های مشاوره ازدواج، مجبور کردن شما عزیزان و زوجین محترم به برخورد و عملکردی مناسب و داشتن مدیریت دقیق در برابر خشم، ترس، پرخاشگری ها و هرگونه انتظارات بی مورد می باشد.

مشاوره ازدواج به صورت غیر حضوری یا تلفنی چگونه است؟

بدیهی است که گرفتن مشاوره ازدواج قبل از ازدواج به شکل حضوری بسیار مطلوب تر می باشد اما گرفتن مشاوره ازدواج پیش از ازدواج به شکل آنلاین یا غیر حضوری هم امکان پذیر می باشد. مشاوره ازدواج غیر حضوری در شرایطی امکان پذیر می باشد که: زوجین هر کدام به صورت جداگانه مشغله و درگیری هایی را دارند و یا به دلیلی از یکدیگر دور هستند. در این صورت مشاوره ازدواج به دو صورت شکل می گیرد:

  • مشاوره ازدواج آنلاین(تماس تصویری در شبکه های اجتماعی)
  • مشاوره ازدواج تلفنی(تماس برقرار کردن کنفرانسی)

مشاوره پیشرو سعی دارد تا شما، بهترین و کاربردی ترین استفاده را از این جلسات مشاوره ازدواج به صورت غیر حضوری را داشته باشید.

آشنایی با مزایای به کارگیری مشاوره

مشاوره ازدواج می تواند به زوجین این اعتماد را بدهد که با مسائل بعد از ازدواج و یا طلاق روبرو نخواهند شد. زوجین برای داشتن یک زندگی ایده آل احتیاج به وصول مهارت های ضروری و تعالیم اساسی می باشند که با رجوع به کلینیک ها معتبر می توانید از صفر تا صد مشاوره برخوردار شوید و تعالیم و راه حل های لازم برای دریافت تبحر های ویژه زندگی به شما ارائه داده می شود.

هر شخصی دارای سلایق، اذهان، فرهنگ، علایق و تعلیم متمایز است و این موضوع به هیچ عنوان مشکل به شمار نمی آید فقط طرفین بایستی به مشاوره ازدواج رجوع نمایند و از کلیه آموزش ها و راهکار های لازم خود را بهره مند سازند. این نوع مشاوره ها در دوران قبل از عقد به شخص کمک می کند تا همدیگر را بصورت کامل بشناسند و درک دقیقی در رابطه با همدیگر پیدا کنند و کلیه جنبه های عمده را به درستی مورد بررسی قرار دهند و نیز بعد از ازدواج بتوانند رابطه صحیحی با هم داشته باشند و هر دو طرف نیاز ها و عقیده های خویش را به صورت درست طرح نمایند.

مشکلات و مسائل زندگی به شکل زنجیر واری به همدیگر مرتبط می باشند اگر شخص این مسائل را حل نکند ممکن است مشکل عمیق تر و بزرگتر شود و رابطه زوجین خراب شود در صورتی که با به کار گیری تجارب مشاوره ها می توانید به طرز صحیحی با مشکلات روبه رو شوید و آن ها را برطرف نمایید.

آشنایی با راه حلی برای مواجه با خشم همسر در مشاوره ازدواج

آیا این مشاوره ها می توانند به زوجین برای یک انتخاب مطلوب کمک شایانی نمایند؟ زوج ها در هنگام مواجه با مشکلات زناشویی فقط همدیگر را مقصر می دانند و یکدیگر را سرکوفت می زنند. و اینکه طرف خود را مسئول از بین رفتن عشق و علاقه بین خویش می دانند‌. اگرچه این سرکوفت ها فقط یک بهانه می باشد که سبب می شود وظایف را از عهده خود برداشته و به دوش زوج مقابل نهاده که این عمل کاملا نادرست است و شخص بایستی به فکر راه حل و رجوع نمودن به یک مشاوره ازدواج باشد تا پایه اساسی مشکل را وارسی نموده و راه حل مطلوبی را برای حل این مسائل به کار برد.
برای داشتن یک زندگی ایده ال بایستی به لطافت و ملایمت رفتار نمود چون کلیه مسایل و مشکلات در زندگی قابل حل می باشند. پایه یک ازدواج ایده آل را هیچ موقع دعوا، مشاجره، قهر، لجبازی، تهمت، توهین و حس ناامیدی نمی سازند‌. شخص با کمک این مشاوره ها می تواند وظایف خود را هر روز به صورت مطلوب انجام دهد و عیب های خود را برطرف نماید.

روش روانشناسی مثبت اندیشی در کنار مشاوره چگونه است؟

به راحتی می توان گفت که در زمینه مشاوره ازدواج، روش روانشناسی مثبت اندیشی اشاره ی مستقیمی بر روی قدرت و توانایی فردی، احساسات از جمله شادی که از سمت مغز به انسان فرمان داده می شود را دارد.

بزرگترین هدف و چشم انداز روانشناسی مثبت اندیشی در مشاوره ازدواج این است که، شما بلافاصله پس از رخ دادن لحظه های شاد و مفرح، آن را احساس و درک کنید. شما با این روش یاد می گیرید که در زمان حال و حاضر زندگی کنید و همچنین تمام تمرکزتان را بر روی زمان های شاد و خوش زندگی بگذارید.

آشنایی با هزینه مشاوره ازدواج

 

هزینه مشاوره ازدواج

مشاوره ازدواج از اهمیت منحصر به فردی برخوردار است و هر شخصی را که در نظر بگیرید در طی زندگی خود شاید برای یک بار شانس ازدواج را داشته باشد که بایستی یک تصمیم درست و نهایی بگیرد و خود را برای یک زندگی جدید آماده نماید به همین دلیل این مشاوره چه پیش از ازدواج و چه پس از ازدواج می تواند کمک شایانی به زوج نماید.
هزینه مشاوره ازدواج چندان اهمیتی دارد که شخص در زندگی مشترک خود با دیدگاه مناسب و بازی بتواند همسر ایده آل خود را تعیین نماید و با نکات و روش هایی که این مشاوران به افراد تعلیم می دهند و متذکر می شوند که فرد نباید محور گرم خانواده را با اخلاق، رفتار و کار های نادرست به نابودی و زوال بکشانند بلکه بایستی هر روز با مسئولیت مشکلات میان خود را رفع نمایند.
زمانی که دو نفر قصد ازدواج با همدیگر را دارند هزینه های متنوع و بسیاری را برای اموری نظیر خرید لباس، آرایشگاه، مزون، تالار، تجملات ، مجالس عروسی و … صرف می کنند پس پیشنهاد ما به شما این است که علاوه بر این موارد هزینه مشاوره ازدواج را متقبل شوید تا بتوانید زندگی آرام و دل نشینی پس از ازدواج داشته باشید و به راحتی با مشکلات کنار آیید.

به کارگیری مشاوره ازدواج چه مزیت هایی دارد؟

  • شناخت و درک قطعی، کامل و صحیح زوجین از یکدیگر.
  • کسب و یادگیری هرگونه آموزش و مهارت های کاربردی پیش از ازدواج جهت داشتن زندگی شیرین و موفق.
  • چنانچه شما پیش از ازدواج سراغ مشاوره ازدواج رفته، باعث عدم طلاق، بروز هرگونه دشواری و مشکلات پس از ازدواج می شود.
  • دادن مشاوره های کامل و اساسی از طریق مشاوره ازدواج در رابطه به طرز تفکر و یا عقاید هر یک از زوجین (نوع فرهنگ، دین، سلیقه و هر نوع تفکرهای گوناگون).

کلام آخر در رابطه با مشاوره ازدواج

قابل ذکر است که زوجین پیش از ازدواج جهت رسیدن به یک درک و منطق یکسان از همدیگر، به مشاوره ازدواج  رجوع می کنند و یا در طول زندگی هنگام برخورد با هر گونه دشواری و مشکل و عدم تبدیل آن به یک مشکل اساسی و بزرگتر، قطعا به سمت مشاوره ازدواج بروند تا زندگی همواره برای آن ها دلچسب و موفقیت آمیز پیش رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *