معرفی مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی پیشرو
ژانویه 29, 2019
مهارت های زندگی
۱۰مورد از ضروری ترین مهارت های زندگی که باید بیاموزید
اکتبر 28, 2023
بهترین مرکز مشاوره شرق تهران

بسیاری از افراد در زندگی به دلیل فشارهای روحی و روانی که در طول روز تجربه می‌کنند به دنبال یک مرکز مشاوره خوب هستند تا بتوانند به کمک روانشناسان حازق و استفاده از خدمات ویژه مرکز مشاوره، معضلات زندگی خود را برطرف کنند. اما سوال اینجاست بهترین مرکز مشاوره در شرق تهران کجاست؟ آیا در شرق تهران و محدوده تهرانپارس مرکز مشاوره خوب وجود دارد؟ بهترین مرکز مشاور در شرق تهران چه ویژگی هایی دارد؟ و …

اگر محل زندگی شما در محدوده شرق تهران است و به دنبال بهترین مرکز مشاوره در این ناحیه از تهران هستید بهتر است تا انتهای متن با ما همراه باشید تا علاوه بر معرفی بهترین مرکز مشاوره و روانشناسی، خدمات و امکانات ویژه آن را برایتان شرح دهیم:

معرفی بهترین مرکز مشاوره در محدوده تهرانپارس (شرق تهران)

اگر قصد دارید مشکلات ایجاد شده در زندگی یا روابطتان را به کمک بهترین مشاوران یا روانشناسان برطرف کنید، مرکز مشاوره پیشرو می‌تواند بهترین گزینه انتخابی شما در شرق تهران باشد. مرکز مشاوره پیشرو با بیش از ۱۰ سال سابقه کار در حوزه حل معضلات و درمان اختلالات روان به افراد این امکان را می‌دهد تا به ارتقا سلامت روان، بهبود کیفیت روابط و … بپردازند.

مرکز مشاوره پیشرو واقع در منطقه تهرانپارس، به کمک افراد متخصص و حرفه ای در زمینه مشاوره و روان درمانی کودکان و بزرگسالان، محیطی آرام را برای مراجعین خود فراهم کرده تا آنها بتوانند به بهترین شکل از خدمات و امکانات مشاوره‌ای بهره‌مند شوند.

شما می‌توانید در صورت تمایل برای تعیین وقت یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره های مندرج در سایت با ما در تماس باشید.

ویژگی های بهترین مرکز مشاوره شرق تهران

اینفوگرافیک بهترین مرکز مشاوره شرق تهران

بهترین مرکز مشاوره شرق تهران، باید دارای ویژگی‌های متعدد و کیفیتی باشد تا بتواند نیازهای مختلف مراجع کنندگان را برآورده کند. در ادامه این مطلب به ویژگی هایی که باعث متمایز شدن یک مرکز مشاوره نسبت به سایرین می‌شود را توضیح خواهیم داد:

۱. تخصصی و حرفه‌ای بودن مرکز مشاوره

افرادی که به دنبال مشاوره روان هستند و یا حتی می‌خواهند از یک متخصص در مسیر رفع مشکلات و سختی‌های زندگی خود، کمک بگیرند؛ نیاز به مراجعه به یک مرکز تخصصی و حرفه‌ای در شرق تهران دارند. حرفه‌ای بودن و تخصص یک کلینیک مشاوره، بر می‌گردد به سوابق و حرفه‌ی پزشکان و متخصصان روانشناسی که در مرکز فعالیت دارند.

بنابراین بهتر است تا برای انتخاب بهترین مرکز مشاوره شرق تهران، یک مرکز متشکل از متخصصانی با سابقه، با تجربه و حرفه‌ای را انتخاب کنید.

۲. نام و نشانی مشخص و دارای مجوز بودن

یک کلینیک تخصصی مشاوره شرق تهران بایستی نام و نشانی مشخص و ثبت شده‌ای داشته باشد. همچنین این مراکز از آنجایی که همانند بیمارستان‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند و با سلامت روح مردم سر و کار دارند، باید حتماً دارای مجوز رسمی باشند. در غیر اینصورت قابل اعتماد نیستند و به شما توصیه می‌کنیم تا به هیچ عنوان از این مراکز نوبت مشاوره نگیرید.

۳. وقت شناس بودن مرکز و مشاوران

نه تنها مرکزی که به آن مراجعه می‌کنید، بلکه تمامی افراد و مشاورانی که در مجموعه فعالیت دارند، بایستی برای مراجعان خود اهمیت قائل باشند. وقت شناس بودن مشاوران و همچنین بهترین مرکز مشاوره شرق تهران، سبب می‌شود تا اعتماد و رضایت بیماران به خوبی جلب شود. زمانبندی صحیح و دقیق مدیران و مشاوران در یک مرکز مشاوره نمونه در شرق تهران، باعث می‌شود تا این مراکز به عنوان الگویی خوب و نمونه شناخته شوند.

۴. برخورداری از امکانات خوب و مناسب

یک مرکز مشاوره خوب در شرق تهران بایستی از امکاناتی خوب و درجه یکی از قبیل سرویس بهداشتی تمیز، سالن انتظاری شیک و آرامش بخش، داشتن آبسرد کن و امکاناتی برای پذیرایی از مراجعان، دارای صندلی‌هایی نرم و راحت برای نشستن و همچنین اتاق‌هایی با معماری زیبا و دلنشین باشد.

۵. اجرای روش های جدید و نوین برای روانشناسی

متخصصان و پزشکان روان حاضر در بهترین مراکز مشاوره شرق تهران، بایستی که از متدها و روش‌های درمانی جدیدی برای روانکاوی، روان درمانی و رفتار درمانی و … استفاده کنند. نه تنها به کار بردن این شیوه‌های جدید درمان، بلکه تسلط و چگونگی استفاده از آن‌ها هم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

مرکز مشاوره و خدمات روان درمانی پیشرو نه تنها متخصصانی حرفه‌ای و تحصیل کرده را در کادر درمانی خود دارد، بلکه با پیاده سازی روش‌های جدید و نوین روان درمانی؛ توانسته است به بهترین مرکز مشاوره شرق تهران تبدیل شود.

۶. برخورداری از محیطی آرام و به دور از استرس

بسیاری از افراد به مراکز مشاوره مراجعه می‌کنند تا برای مدت کوتاهی آرامش فکری و روحی داشته باشند.  در اینصورت است که می‌توانند با چالش‌ها و مسائل پیچیده روحی و زندگی خود کنار بیایند و به راه حلی شگفت انگیز برای رفع آن‌ها، دست پیدا کنند.

۷. برخورداری از اعتبار

شاید بتوان گفت مهم‌ترین معیار شما برای انتخاب بهترین مرکز مشاوره شرق تهران، آن است که از اعتبار خوبی نزد مراجعان و عامه مردم برخوردار باشند. شما می‌توانید برای اعتبار سنجی یک مرکز مشاوره تخصصی در ابتدا به میزان محبوبیت و درصد رضایت مراجعان دقت کنید. سپس می‌توانید در اینترنت و از طریق وبسایت کلینیک و سایر مجموعه‌هایی که به آن نظر دادند، اعتبار سنجی لازمه را انجام دهید.

۸. راهنمایی، درمان و معالجه دلسوزانه

مشاورانی که در بهترین مراکز مشاوره در شرق تهران مشغول به کار هستند، بایستی به صورت دلسوزانه و مهربانانه به مراجعان خود مشاوره دهند. در واقع نباید با بدخلقی و بی احترامی به آن‌ها مشاوره بدهند و به جای آنکه روان مراجعان را درمان کنند، فشار و استرس بیشتری را بر آن‌ها اعمال کنند. بلکه وظیفه مشاوران آن است تا با در نظر گرفتن صلاح مراجعان، با دلسوزی به خرج دادن؛ برای بهبود حال روحی و روانی بیماران خودشان تلاش کنند.

۹. محرمانی و حفظ حریم خصوصی

این ویژگی بسیار حائز اهمیت است زیرا محرمانه بودن جلسه و حفظ حریم خصوصی اطلاعات فردی، یکی از اساسی ترین مواردی است که روانشناسان و مشاوران اباید آن را لحاظ کنند.

” بهترین مرکز مشاوره در شرق تهران باید بتواند با ارائه خدمات ویژه‌اش، به شما کمک کند تا قفل های زندگیتان را به راحتی باز کنید و کیفیت زندگی خود را ارتقا دهید. ”

هزینه جلسات مشاوره و روان درمانی در شرق تهران چقدر است؟

هزینه جلسه مشاوره شما به معیارهای متنوعی بستگی دارد. معیارهایی که در تعیین هزینه جلسات مشاوره نقش دارند عبارتند از:

 • نوع جلسه مشاوره
 • تعداد جلسات مشاوره
 • پزشک روانشناس منتخب شما
 • دستمزد پزشک و کلینیک مشاوره

بهترین مرکز مشاوره در شرق تهران چه خدماتی را به مراجعین خود ارائه می‌دهد؟

زمانی یک مرکز به عنوان بهترین مرکز مشاوره و روانشناسی معرفی می‌شود که بتواند خدمات جامع و با کیفیت بالایی را به مراجعین خود ارائه دهد. به طور کلی این خدمات شامل موارد زیر می‌شود:

مشاوره فردی:

جلسات مشاوره فردی فضایی ایمن برای رها کردن احساسات، افکار و مشغله‌های ذهنی شماست. شما می‌توانید بدون هیچ استرس و اضطرابی، آنچه که در ذهن خود دارید را در جلسه مشاوره بیان کنید و برای رفع آن‌ها از مشاورتان کمک بگیرید.

مشاوره خانواده:

در صورتی که بین اعضای خانواده اختلاف و مشکلی پیش آمده باشد؛ می‌توانید از یک روانشناس در بهترین مرکز مشاوره شرق تهران نوبت بگیرید. روانشناسان این مراکز می‌توانند به شما کمک کنند تا چالش‌های پیش آمده را به خوبی حل کنید.

مشاوره ازدواج و زوج درمانی:

یکی دیگر از خدماتی که باید یک مرکز مشاوره خوب در شرق تهران آن را به مراجعین ارائه دهد، مشاوره برای ازدواج یا زوج درمانی است. زمانی که قصد دارید با شخصی ازدواج کنید باید در وهله اول از یک روانشناسِ پیش از ازدواج کمک بگیرید تا با توجه به پارامترهای ارزیابی شده توسط روانشناس، بهترین تصمیم را داشته باشید. علاوه بر آن بهترین مرکز مشاوره در شرق تهران باید بتواند در مواقعی که با همسرتان در زندگی مشترک به چالش برمی‌خورید، خدمات مشاوره و زوج درمانی را به شما ارائه دهد.

مشاوره تحصیلی:

یکی از دغدغه های اصلی دانش آموزان و همینطور دانشجویان  برنامه ریزی درسی و انتخاب رشته است. با این حال افراد می‌توانند به راحتی از خدمات مشاوره تحصیلی بهترین مراکز مشاوره و روانشناسی تهرانپارس بهره‌مند شوند. دانش آموزان و دانشجویان با مراجعه به مشاور تحصیلی می‌توانند مشکلاتی که در مطالعه و یادگیری دروس دارند یا نمی‌توانند به خوبی برنامه ریزی کنند و مدیریت زمان را بر عهده بگیرند، به راحتی برطرف کنند.

مشاوره شغلی:

از دیگر خدمات بهترین مرکز مشاوره و روانشناسی، ارائه مشاوره شغلی به افراد است. در این راستا، مشاوران و متخصصان این حوزه به افراد کمک می‌کنند تا در انتخاب شغل مناسب، ارتقای شغلی و رضایت شغلی خود موفق تر عمل کنند.

علاوه بر مواردی که تاکنون ذکر کردیم، بهترین مرکز مشاوره و روانشناسی باید بتواند سایر خدمات را در اختیار افراد قرار دهد. این خدمات عبارتند از:

 • نوروفیدبک
 • روان درمانی
 • گروه درمانی
 • مداخلات روانشناختی
 • مشاوره به کودکان و نوجوانان
 • روان سنجی به منظور استعدادیابی
 • روانسنجی (آزمون های روانشناسی)
 • گرفتن آزمون‌های هوش و شخصیت شناسی
 • برگزاری کارگاه‌های مشاوره‌ای برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان

نکاتی که باید برای انتخاب بهترین مرکز مشاوره در شرق تهران بدانید

 • نیازهای خود را مشخص کنید: ابتدا مشخص کنید که به چه نوع مشاوره ای نیاز دارید.
 • در مورد مراکز مختلف تحقیق کنید: می‌توانید از طریق جستجو در اینترنت، پرس و جو از دوستان و آشنایان و یا مراجعه به سازمان نظام روانشناسی و مشاوره، اطلاعات لازم را در مورد مراکز مختلف مشاوره و روانشناسی کسب کنید.
 • با چند مرکز تماس بگیرید و سوالات خود را بپرسید: می‌توانید با چند مرکز تماس بگیرید و سوالات خود را در مورد خدمات، هزینه ها و متخصصان فعال در مرکز بپرسید.
 • از مرکز بازدید کنید: قبل از انتخاب نهایی، می‌توانید از مرکز بازدید کرده و با فضای آن آشنا شوید.
 • به حس خود توجه کنید: در نهایت، به حس خود در مورد مرکز و متخصصان آن توجه کنید.

۴ مرحله برای درمان روح و روان در بهترین مرکز مشاوره شرق تهران

در اغلب مراکز مشاوره قانون و قاعده‌ای حاکم است که باعث می‌شود تا در طی ۴ مرحله، آماده درمان و معالجه شوید. مراحلی که برای مشاوره مناسب هستند عبارتند از:

مرحله اول – آشنایی با مرکز و مشاوری که انتخاب کردید:

در مرحله اول و اغلب در اولین جلسه‌ای که به پزشک متخصص مراجعه کردید لازم است تا با روانشناس خودتان به خوبی آشنا شوید. همچنین با محیط کلینیک و مرکز مشاوره خود نیز به خوبی آشنا می‌شوید تا استرس و اضطرابی از بابت ورود به محیط جدید را نداشته باشید.

معمولاً جلسه اولی که به بهترین مرکز مشاوره شرق تهران می‌روید، تمامی زمان شما صرف معارفه خودتان به پزشک و متقابلاً؛ معارفه پزشک به شما می‌شود.

مرحله دوم – صحبت کردن درباره چالش‌هایی که دارید:

در دومین قدم و بهتر بگوییم، جلسه دوم مشاوره؛ صحبت‌های شما با متخصص روان درمانی به مرحله بازگو کردن مسائل و چالش‌های می‌رسد. در جلسه دوم مشاوره روانشناس شما سوالاتی را می‌پرسد تا با کمک آن‌ها بتواند به مشکلات و چالش‌های زندگی شما دسترسی پیدا کند.

در این مرحله پزشک روانشناس به تدریج وارد زندگی شخصی شما شده و به درک بهتری از خصوصیات اخلاقی و شرایط زندگی شما خواهد رسید.

مرحله سوم – یافتن راه حل برای رفع مشکلات:

در ادامه جلسات مشاوره و بعد از آنکه پزشک به مشکل شما پی برد و درک خوبی نسبت به شرایط شما پیدا کرد، می‌تواند با توجه به صحبت‌هایی که کردید و همچنین به کمک خود شما؛ بهترین راهکار را برای کنار آمدن با شرایط را به شما ارائه دهد.

مرحله چهارم – رفع مشکلات و رضایت خاطر داشتن از بابت شرایط:

در این مرحله و بعد از آنکه مشاور شما در کنارتان توانست به حل مشکلات و سختی‌های شما بپردازد، به رضایت خاطری نسبی می‌رسید. پایان یافتن یکی از چالش‌های زندگی شما به معنای آن نیست که دیگر نمی‌توانید به مرکز مشاوره بروید و از روانشناس خودتان کمکی نگیرید.

بلکه به معنای آن است که می‌توانید ارتباط خودتان با مشاورتان را ادامه دهید و تعداد جلسات کمتری را صرف حضور در جلسات مشاوره کنید.

 

سوالات پرتکرار

مرکز مشاوره پیشرو یکی از بهترین و برجسته ترین مراکزی است که خدمات روانشناسی و مشاوره را به افراد ارائه می‌دهد.
هزینه مشاوره در سال ۱۴۰۲ با توجه به مدرک اخذ شده توسط روانشناس و سایر موارد دیگر، در مدت ۴۵ دقیقه بین ۲۳۰ تا ۳۵۰ متغیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *