معرفی مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی پیشرو
ژانویه 29, 2019

مواجه شدن با سختی‌ها و چالش‌های زندگی گاهی به قدری به فشارهای روحی و روانی را برای ما به همراه دارند. به همین علت است که باعث می‌شوند تا به کمبود یک مشاور خوب در زندگی خودمان پی ببریم. در نتیجه به دنبال فردی ماهر و متخصص می‌گردیم که در یکی از بهترین مراکز مشاوره شرق تهران مشغول به مشاوره دادن و روان درمانی کردن باشد.

اگر بخواهیم به بهترین مرکز مشاوره شرق تهران مراجعه کنیم، به چه معیارهایی باید دقت داشته باشیم؟ و یا اینکه خصوصیات بهترین مرکز مشاوره در شرق تهران چیست؟

در ادامه این مقاله قصد داریم تا علاوه بر معرفی بهترین مرکز مشاوره شرق تهران، به معرفی مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی پیشرو در شرق تهران نیز بپردازیم. در صورت نیاز به مشاوره تخصصی و روان درمانی، می‌توانید از طریق فرم درخواست مشاوره برای خود نوبت بگیرید.

۸ خصوصیتی که بهترین مرکز مشاوره شرق تهران باید داشته باشد

وقتی نوبت به درمان روح و روان می‌رسد، بایستی دقت بسیار بیشتری به خرج دهید تا بتوانید یک مرکز خوب و تخصصی را انتخاب کنید. مرکز مشاوره تخصصی پیشرو با بیش از ۱۰ سال سابقه مشاوره و روان درمانی، ویژگی‌ها و خصوصیات منحصر به فردی دارد که برخی عبارتند از:

 1. تخصصی و حرفه‌ای بودن مرکز مشاوره

افرادی که به دنبال مشاوره روان هستند و یا حتی می‌خواهند از یک متخصص در مسیر رفع مشکلات و سختی‌های زندگی خود، کمک بگیرند؛ نیاز به مراجعه به یک مرکز تخصصی و حرفه‌ای در شرق تهران دارند. حرفه‌ای بودن و تخصص یک کلینیک مشاوره، بر می‌گردد به سوابق و حرفه‌ی پزشکان و متخصصان روانشناسی که در مرکز فعالیت دارند.

بنابراین بهتر است تا برای انتخاب بهترین مرکز مشاوره شرق تهران، یک مرکز متشکل از متخصصانی با سابقه، با تجربه و حرفه‌ای را انتخاب کنید.

 1. نام و نشانی مشخص و دارای مجوز بودن

یک کلینیک تخصصی مشاوره شرق تهران بایستی نام و نشانی مشخص و ثبت شده‌ای داشته باشد. همچنین این مراکز از آنجایی که همانند بیمارستان‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند و با سلامت روح مردم سر و کار دارند، باید حتماً دارای مجوز رسمی باشند. در غیر اینصورت قابل اعتماد نیستند و به شما توصیه می‌کنیم تا به هیچ عنوان از این مراکز نوبت مشاوره نگیرید.

 1. وقت شناس بودن مرکز و مشاوران

نه تنها مرکزی که به آن مراجعه می‌کنید، بلکه تمامی افراد و مشاورانی که در مجموعه فعالیت دارند، بایستی برای مراجعان خود اهمیت قائل باشند. وقت شناس بودن مشاوران و همچنین بهترین مرکز مشاوره شرق تهران، سبب می‌شود تا اعتماد و رضایت بیماران به خوبی جلب شود. زمانبندی صحیح و دقیق مدیران و مشاوران در یک مرکز مشاوره نمونه در شرق تهران، باعث می‌شود تا این مراکز به عنوان الگویی خوب و نمونه شناخته شوند.

 1. برخورداری از امکانات خوب و مناسب

یک مرکز مشاوره خوب در شرق تهران بایستی از امکاناتی خوب و درجه یکی از قبیل سرویس بهداشتی تمیز، سالن انتظاری شیک و آرامش بخش، داشتن آبسرد کن و امکاناتی برای پذیرایی از مراجعان، دارای صندلی‌هایی نرم و راحت برای نشستن و همچنین اتاق‌هایی با معماری زیبا و دلنشین باشد.

 1. اجرای روش های جدید و نوین برای روانشناسی

متخصصان و پزشکان روان حاضر در بهترین مراکز مشاوره شرق تهران، بایستی که از متدها و روش‌های درمانی جدیدی برای روانکاوی، روان درمانی و رفتار درمانی و … استفاده کنند. نه تنها به کار بردن این شیوه‌های جدید درمان، بلکه تسلط و چگونگی استفاده از آن‌ها هم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

مرکز مشاوره و خدمات روان درمانی پیشرو نه تنها متخصصانی حرفه‌ای و تحصیل کرده را در کادر درمانی خود دارد، بلکه با پیاده سازی روش‌های جدید و نوین روان درمانی؛ توانسته است به بهترین مرکز مشاوره شرق تهران تبدیل شود.

 1. برخورداری از محیطی آرام و به دور از استرس

بسیاری از افراد به مراکز مشاوره مراجعه می‌کنند تا برای مدت کوتاهی آرامش فکری و روحی داشته باشند.  در اینصورت است که می‌توانند با چالش‌ها و مسائل پیچیده روحی و زندگی خود کنار بیایند و به راه حلی شگفت انگیز برای رفع آن‌ها، دست پیدا کنند.

 1. برخورداری از اعتبار

شاید بتوان گفت مهم‌ترین معیار شما برای انتخاب بهترین مرکز مشاوره شرق تهران، آن است که از اعتبار خوبی نزد مراجعان و عامه مردم برخوردار باشند. شما می‌توانید برای اعتبار سنجی یک مرکز مشاوره تخصصی در ابتدا به میزان محبوبیت و درصد رضایت مراجعان دقت کنید. سپس می‌توانید در اینترنت و از طریق وبسایت کلینیک و سایر مجموعه‌هایی که به آن نظر دادند، اعتبار سنجی لازمه را انجام دهید.

 1. راهنمایی، درمان و معالجه دلسوزانه

مشاورانی که در بهترین مراکز مشاوره در شرق تهران مشغول به کار هستند، بایستی به صورت دلسوزانه و مهربانانه به مراجعان خود مشاوره دهند. در واقع نباید با بدخلقی و بی احترامی به آن‌ها مشاوره بدهند و به جای آنکه روان مراجعان را درمان کنند، فشار و استرس بیشتری را بر آن‌ها اعمال کنند. بلکه وظیفه مشاوران آن است تا با در نظر گرفتن صلاح مراجعان، با دلسوزی به خرج دادن؛ برای بهبود حال روحی و روانی بیماران خودشان تلاش کنند.

خدمات مشاوره‌ای بهترین مرکز مشاوره شرق تهران

خدماتی که بهترین مراکز مشاوره شرق تهران ارائه می‌دهند معمولاً شامل روانشناسی و روان درمانی می‌باشد. در اغلب کلینیک‌های روانشناسی بزرگ و دارای مجوز سازمان روانشناسی یا سازمان بهزیستی، حدود ۲۰ الی ۳۰ مشاور متخصص حضور فعال و مستمر دارند. خدمات کلینیک‌های مشاوره‌ی خوب و حرفه‌ای در شرق تهران می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 1. مشاوره فردی

جلسات مشاوره فردی فضایی ایمن برای رها کردن احساسات، افکار و مشغله‌های ذهنی شماست. شما می‌توانید بدون هیچ استرس و اضطرابی، آنچه که در ذهن خود دارید را در جلسه مشاوره بیان کنید و برای رفع آن‌ها از مشاورتان کمک بگیرید.

 1. مشاوره ازدواج و زوج درمانی

اگر در رابطه زناشویی خود درگیری دارید و یا به مشکلی برخوردید که نمی‌توانید آن را با همسرتان حل کنید، بهترین راه برای شما مراجعه به پزشک روانشناس ازدواج در بهترین مراکز مشاوره شهر تهران است. شما می‌توانید با حضور همسر خود در جلسات مشاوره، اختلافات و چالش‌های رابطه دو نفره خود را حل کنید.

 1. مشاوره خانواده

اگر در محیط خانه و خانواده بین مادر و فرزندان، پدر و فرزندان و یا حتی بین فرزندان مشکلی حل نشدنی از سوی اعضای خانواده وجود دارد؛ می‌توانید از یک روانشناس در بهترین مرکز مشاوره شرق تهران نوبت بگیرید. روانشناسان این مراکز می‌توانند به شما کمک کنند تا چالش‌های پیش آمده را به خوبی حل کنید.

از سایر خدماتی که می‌توانید در بهترین مراکز مشاوره شرق شهر تهران به خصوص مرکز مشاوره تخصصی پیشرو دریافت کنید، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • نوروفیدبک
 • مشاوره به کودکان و نوجوانان
 • روان درمانی کودکان و نوجوانان
 • روان سنجی به منظور استعدادیابی
 • روان درمانی برای بهبود افسردگی و اضطراب
 • گرفتن آزمون‌های هوش و شخصیت شناسی
 • برگزاری کارگاه‌های مشاوره‌ای برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان

۴ مرحله برای درمان روح و روان در بهترین مرکز مشاوره شرق تهران

در اغلب مراکز مشاوره قانون و قاعده‌ای حاکم است که باعث می‌شود تا در طی ۴ مرحله، آماده درمان و معالجه شوید. مراحلی که برای مشاوره مناسب هستند عبارتند از:

مرحله اول – آشنایی با مرکز و مشاوری که انتخاب کردید:

در مرحله اول و اغلب در اولین جلسه‌ای که به پزشک متخصص مراجعه کردید لازم است تا با روانشناس خودتان به خوبی آشنا شوید. همچنین با محیط کلینیک و مرکز مشاوره خود نیز به خوبی آشنا می‌شوید تا استرس و اضطرابی از بابت ورود به محیط جدید را نداشته باشید.

معمولاً جلسه اولی که به بهترین مرکز مشاوره شرق تهران می‌روید، تمامی زمان شما صرف معارفه خودتان به پزشک و متقابلاً؛ معارفه پزشک به شما می‌شود.

مرحله دوم – صحبت کردن درباره چالش‌هایی که دارید:

در دومین قدم و بهتر بگوییم، جلسه دوم مشاوره؛ صحبت‌های شما با متخصص روان درمانی به مرحله بازگو کردن مسائل و چالش‌های می‌رسد. در جلسه دوم مشاوره روانشناس شما سوالاتی را می‌پرسد تا با کمک آن‌ها بتواند به مشکلات و چالش‌های زندگی شما دسترسی پیدا کند.

در این مرحله پزشک روانشناس به تدریج وارد زندگی شخصی شما شده و به درک بهتری از خصوصیات اخلاقی و شرایط زندگی شما خواهد رسید.

مرحله سوم – یافتن راه حل برای رفع مشکلات:

در ادامه جلسات مشاوره و بعد از آنکه پزشک به مشکل شما پی برد و درک خوبی نسبت به شرایط شما پیدا کرد، می‌تواند با توجه به صحبت‌هایی که کردید و همچنین به کمک خود شما؛ بهترین راهکار را برای کنار آمدن با شرایط را به شما ارائه دهد.

مرحله چهارم – رفع مشکلات و رضایت خاطر داشتن از بابت شرایط:

در این مرحله و بعد از آنکه مشاور شما در کنارتان توانست به حل مشکلات و سختی‌های شما بپردازد، به رضایت خاطری نسبی می‌رسید. پایان یافتن یکی از چالش‌های زندگی شما به معنای آن نیست که دیگر نمی‌توانید به مرکز مشاوره بروید و از روانشناس خودتان کمکی نگیرید.

بلکه به معنای آن است که می‌توانید ارتباط خودتان با مشاورتان را ادامه دهید و تعداد جلسات کمتری را صرف حضور در جلسات مشاوره کنید.

چطور بهترین مرکز مشاوره تخصصی شرق تهران را پیدا کنیم؟

برای انتخاب صحیح و اصولی بهترین مرکز مشاوره شرق تهران بایستی به خوبی تحقیق و بررسی کنید. همچنین می‌توانید از با توجه به ۸ خصوصیتی که از یک مرکز مشاوره خوب شرق تهران معرفی کردیم، یک مرکز منتخب را برای خود انتخاب کنید.

هزینه جلسات مشاوره در شرق تهران چقدر است؟

هزینه جلسه مشاوره شما به معیارهای متنوعی بستگی دارد. معیارهایی که در تعیین هزینه جلسات مشاوره نقش دارند عبارتند از:

 • نوع جلسه مشاوره
 • تعداد جلسات مشاوره
 • پزشک روانشناس منتخب شما
 • دستمزد پزشک و کلینیک مشاوره

شما می‌توانید برای آگاهی از هزینه جلساتی مشاوره‌ای در بهترین مرکز مشاوره شرق تهران، با مرکز مشاوره پیشرو تماس بگیرید.

چرا مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی پیشرو؟

مرکز مشاوره تخصصی و خدمات روانشناختی پیشرو بیش از ۱۰ سال است که مشغول به فعالیت در زمینه مشاوره و روان درمانی می‌باشد. پیشرو با در اختیار گذاشتن فضایی مناسب و آرامش بخش در جوار دبستان پسرانه غیر انتفاعی پیشرو، مرکزی مناسب برای دریافت مشاوره فردی، خانوادگی و … برای دانش آموزان در سنین ابتدایی و والدین آن‌ها می‌باشد.

مرکز مشاوره پیشرو نیروهایی متخصص و بسیار با تجربه در حوزه خدمات روانشناسی و روان شناختی کودکان و بزرگسالان می‌باشد. این مجموعه هدف دارد تا خدمات خود را در محیطی آرام ارائه دهد و همچنین بتواند با بهره مندی از دانش متخصصان در مجموعه خود، فرزندان و بزرگسالانی با روح و روانی سالم را پرورش دهد.

شما می‌توانید برای از طریق فرم درخواست مشاوره و یا تماس تلفنی با مرکز مشاوره پیشرو، از خدمات این مجموعه بهره مند شوید.